20 ЛИСТОПАДА 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

До уваги користувачів! З 01 вересня 2017 року відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 р. № 1271 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності», від 12.07.2017 р № 493 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271», наказу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва від 11.08.2017 р. № 36 «Про перелік платних послуг та змін тарифів до них» внесено зміни до переліку платних послуг та введено нові тарифи.


Перелік платних послуг, що надає користувачам Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва

 

Назва послуги

Ціна

1

Демонстрація відео- і кінофільмів

2 грн. (1 особа)

2

Проведення індивідуального стажування з інженером

30 грн. (1 година)

3

Розроблення оригінальних сценаріїв і заходів за заявками юридичних та фізичних осіб

30 грн. (10 сторінок)

4

Надання послуг з організації та/або проведення культурно-масових заходів:

  • майстер-класів (на замовлення)

2 грн. ( 1 особа, без врахування вартості затрачених матеріалів)

  • тренінгів (на замовлення)

2 грн. (1 особа)

5

Надання послуг з користування комп’ютерними іграми

2 грн. (1 година)

6

Надання послуг з користування персональним комп’ютером

1 грн. ( 1 година)

7

Проведення фото-, відео- і кінозйомок приміщення та інтер’єру бібліотеки

30 грн. (1 година)

8

Проведення фото-, відеозйомок окремих сторінок документів з фонду бібліотеки

1 грн. (1 аркуш)

9

Обслуговування екскурсійних груп у приміщенні бібліотеки

5 грн. ( 1 особа)

10

Формування бібліографічних списків для курсових, дипломних та наукових робіт, каталогів для особистих бібліотек підприємств, установ та організацій

3 грн. ( 1 позиція)

11

Підготовка та надання письмових, тематичних, фактографічних, адресно-бібліографічних та інших довідок для фізичних та юридичних осіб

4 грн.

Аналітичних довідок для фізичних та юридичних осіб.

8 грн.

12

Користування міжбібліотечним абонементом, електронна доставка документів

2 грн. (1документ)

13

- Надання послуг з оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотеки

12 грн.

-Надання послуг з оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотеки(одноразовий запис)

3 грн.

- Надання послуг з оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотеки(група)

6 грн.

- Надання послуг з оформлення реєстраційно-облікових документів користувачів бібліотеки(перереєстрація)

10 грн.

14

Продовження строку користування документами відділу абонементу

50 коп. ( 1 день)

15

Резервування документів

2 грн.(1документ)

16

Нічний абонемент

3 грн. ( 1 одиниця, крім рідкісних видань)

17

Інформаційно-бібліотечне обслуговування підприємств, установ, організацій

50 грн.

18

Роздрукування інформації з електронних носіїв

1 грн. ( 1 сторінка, чорно-біле зображення)

Роздрукування інформації з електронних носіїв

4 грн. ( 1 сторінка, кольорове зображення)

Ламінування

7 грн. (аркуш А4)

19

Експонування рекламних матеріалів юридичних та фізичних осіб на сайті бібліотеки

100 грн. ( 1 рекламний блок/місяць)

20

Надання в оренду приміщення

120 грн/год

21

Фотокопіювання

1 грн. ( 1 сторінка)

Ксерокопіювання

1 грн ( 1 прохід)

Сканування

2 грн. ( 1 прохід)

Створення цифрових копій з книжок, брошур, газет, журналів з фондів бібліотеки

4 грн. ( 1 аркуш)

22

Виготовлення копій звукозапису музичних творів з фонотеки бібліотеки

2 грн. ( 1 електронний документ)

23

Надання послуг з оренди обладнання

  • Екран

30 грн/год

  • Проектор

100 грн/год

  • Ноутбук

60 грн/год

24

Настроювання і налагодження відеоапаратури

100 грн.


Запрошуємо усіх бажаючих з 13 листопада переглянути книжкову виставку «УНР – шлях до утворення української державності» 14, 15 та 17 листопада о 16.00 відбудуться заняття розмовного клубу «Speak Up» 14 листопада о 9.00 відбудеться вечір пам’яті «Коли хобі дорівнює роботі – то є велике щастя» (А. Кузьменко та гурт «Скрябін») 16 листопада о 14.00 відбудеться тренінг «Через толерантність до взаєморозуміння та успіху» (до Міжнародного дня толерантності) 17 листопада об 11.00 відбудеться інформаційно-розважальний калейдоскоп «Книжковий арт: дивовижні витвори мистецтва з книжок» 19 листопада о 15.00 відбудеться засідання літературного клубу «Ліра» («Осіння лірика» - вечір поетичного настрою)

Увага! Нова книга!

Матівос Ю. М. Вулицями рідного міста / Ю. М. Матівос; гол. ред. Т. С. Саміляк. -2-е вид., оновлене і доп. -Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2016. -186 с. : фотоіл. -Алф. покажч.: с. 166-180. -ISBN 978-966-189-404-3

Перше видання путівника було надруковано у 2008 році мізерним тиражем – 500 примірників, і майже відразу став раритетом. Адже у цьому невеликому за обсягом виданні можна знайти історію усіх вулиць, парків, районів обласного центру, навіть мостів та набережних.

Друге видання путівника оновлене і доповнене, відрізняється від першого лише тим, що в ньому вказані нові назви всіх вулиць. А ще – якістю друку та великою кількістю кольорових фото.

Також описані топонімічні перипетії цілих районів, парків, майданів, скверів та навіть мостів. У виданні присутній алфавітний покажчик уточнених назв і перекладу українською мовою площ, проспектів, вулиць, провулків, тупиків міста Кропивницького станом на 1 вересня 2016 року.

На жаль, і друге видання вийшло не дуже великим накладом – лише 1200 примірників.

Путівник «Вулицями рідного міста», 2-е видання, уже є в фонді бібліотеки.


Засвітись - збережи життя!

В рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху представники Патрульної поліції міста Кропивницький, бібліотекарі та учні ЗОШ №14 та гімназії-інтернату - школи мистецтв провели флеш-моб "Засвітись - збережи життя". Мета заходу - привернути увагу мешканців міста до важливості світловідбиваючих елементів на одязі у вечірній та нічний час. Дякуємо Патрульній поліції за турботу про безпеку мешканців міста.


Насилля. Як його уникнути

Напередодні початку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка покликана привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї; попередження насильства в цілому; захисту прав жінок та дітей в Україні, у відділі популяризації книги проведено психологічний практикум «Насилля. Як його уникнути».

З учнями гімназії-інтернат-школи мистецтв спілкувалися запрошені гості – Олена Шишкарьова, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, Ольга Салоїд, начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації та Анастасія Шепеленко, адвокат, що співпрацює з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Фахівці розповіли слухачам, що таке насилля, які бувають його види та як вберегти себе від цього небезпечного явища.

Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Насилля – проблема сучасної сім’ї» та практичні завдання, під час яких учні вирішували конфліктні ситуації та складали пам’ятку поведінки, яка допоможе уникнути насилля.

Наприкінці заходу Олена Шишкарьова роздала всім присутнім буклет «Твої права – твій захист».


Всі ми різні – всі ми рівні

16 листопада в рамках Міжнародного дня толерантності та діяльності пункту європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся» бібліотекарі відділу популяризації книги для учнів НВО № 14 провели тренінг «Через толерантність до взаєморозуміння та успіху».

Міжнародний день толерантності запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Під час заходу учасники ділилися думками з приводу толерантності, виконували різнопланові вправи та на практиці змогли переконатися, що важливо поблажливо ставитися до думок оточуючих, адже всі ми різні.


“Speak Up” в дії

Триває робота розмовного клубу “Speak Up”! Засідання відбуваються у вівторок, середу та п’ятницю о 16.00 в стінах книгозбірні. Волонтери Корпусу Миру з різних куточків США розширюють знання учасників з англійської мови за допомогою інтерактивних розваг, ігор, відеопереглядів та руханок.

За період проведення занять учасники дізналися багато цікавих фактів з історії Американської культури, дискутували на різноманітні теми, вивчили деякі розділи з граматики та закріпили їх на практиці.

Будемо раді новим учасникам, долучайтесь!


Тренування при надзвичайних ситуаціях

13 листопада, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області фахівцями центру було проведено практичне тренування для працівників Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва.

Майстром виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області Чижевським Д.Є. здійснювався методичний супровід підготовки та проведення спеціальних об’єктових тренувань за метою: «Дії органу управління та формувань цивільного захисту підприємства при виникненні надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру».

До тренування залучалися: керівник тренування, викладацький склад, технічний персонал та працівники бібліотеки, які евакуйовуються.

В ході підготовки до проведення тренування увага зверталася на технічну готовність будівлі до укриття персоналу та відвідувачів, забезпечення основним обладнанням та майном, облікову документацію по утриманню захисної споруди тощо.

Під час тренування були відпрацьовані питання: перевірка реальності Інструкції, щодо дій персоналу при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій; перевірка готовності органу управління і формувань цивільного захисту до дії у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій; питання захисту працівників, евакуації при виникненні аварій, практичні дії у випадку пожежі і надання допомоги постраждалим; досягнення злагодженості дій органу управління, формувань цивільного захисту, персоналу, щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій; практичні дії персоналу при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, використання засобів індивідуального захисту, проведення евакуаційних заходів.


ТАМ, ДЕ ЖИВЕ РІДНА МОВА, ЖИВЕ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД

Серед дат і подій, що збагачують нас духовно, вирізняється День української писемності та мови, який щорічно відзначають в Україні у день пам`яті Преподобного Нестора-літописця — 9 листопада.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам`ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Сенсом всього його життя була книжкова справа. На початку XII століття він створив літопис, в якому охопив події, починаючи від біблійних часів і до XI століття. Його написання зайняло близько 20 років.

Мова — духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Українська мова – мова української нації в ній тисячолітня історія нашого народу – історія тяжка, кривава, із злетами і падіннями, осяяна духом свободи та незалежності Української держави, бо ж український народ віками змушений був із зброєю в руках оборонятися і відстоювати своє право на вільне життя.

Традиційно, в День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які видають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси, виставки тощо.

Цього дня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся День інформації на тему: «Книга відкриває світ» в рамках якого проведено різноманітні заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

Проводячи заходи бібліотекарі ставили за мету : розширити знання молоді про красу і багатство української мови, пробудити почуття національної гідності, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, відчувати поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти українською мовою.

Напередодні свята в читальній залі бібліотеки було оформлено ряд книжкових виставок та виставок-інсталяцій: «Мрій. Читай, Мандруй», «Бібліографічний калейдоскоп», «Чаювання з улюбленими письменниками», «Гроно знань», «Мистецтво, що зачаровує», «Зірки української літератури», «Осінній вернісаж книжкових новинок», «Світ технічної книги», «Гарячі новинки для осінніх днів» та ін. працівники бібліотеки творчо підійшли до оформлення виставок, кожна з яких мала свою родзинку та свій неповторний вигляд. Виставки прикрашали різні аксесуари, предмети побуту, аплікації, рослинні композиції тощо.

Заходи , що в цей день відбулися в бібліотеці, вражали своєю різноманітністю зо формою проведення, змістовністю та інформативністю.

Для учнів Миколаївської НВО Кіровоградського району та ЗОШ №4 бібліотекарі відділу популяризації книги провели бібліо квест «До мови доторкнімось серцем».

Учасники заходу ділилися на команди, обирали капітана та відвідували наступні станції – «Історична», «Літературна», «Наукова», «Дитинства» та «Бібліографічна». Послідовність станцій для кожної команди була зазначена у маршрутному листі. Прибувши на потрібну зупинку, учні за підказками мали знайти завдання та виконати його. Переможці отримали призи.

Працівники сектору соціокультурної діяльності провели швидкий квест «Полювання за книгами», під час якого учасники за трьома підказками повинні були знайти на книжкових виставках потрібні книги. Хто швидше з учасників впорався з завданням отримали призи.

Під час проведення заходу «Мова- диво-інструмент». учні ЗОШ №2 познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку, дізналися, що у світі існує близько 6000 мов та що найближчою до української мови є білоруська. Цікаво, що загалом у світі українською говорять 45 млн. осіб. Вона є другою слов`янською мовою за кількістю мовців та входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

А от студенти будівельного коледжу та старшокласники ЗОШ №6 під час заходу «Першоджерела Русі-України» дізналися цікаві факти про історію виникнення української писемності , історію давньоруських літописів та пам`яток писемності. Однією з найдавніших книжкових пам`яток яких є Остромирове євангеліє 1056—1057 p

Ціково пройшла зустріч молодої кропивницької поетеси, журналістки та громадської діячки Олени Горобець з учнями ВПУ №9. Під час якої присутні познайомилися з її творчістю, послухали поезії у виконанні авторки, дізналися про молодих кропивницьких поетів та їх творчі проекти та плани на майбутнє.

Також в цей день відбулося ряд екскурсій, де присутні ознайомилися як з новинками літератури так і з роботою бібліотеки.


Виставка Хавроненко

9 жовтня у відділі мистецтв відкрилася чергова виставка робіт кропивницької художниці Світлани Хавроненко «Мить, зупинись». Цього разу на виставці представлені пейзажі, виконані у техніці енкаустика. Поціновувачі мистецтва зможуть помилуватися морськими краєвидами, а також видами Лондону та Кропивницького.

Виставка діятиме до кінця місяця. Запрошуємо всіх бажаючих!!! Вхід вільний.

дивитись фото

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх