19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Інформаційних технологій та електронних ресурсів

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка однією з перших серед юнацьких бібліотек України розпочала автоматизацію бібліотечних процесів. У 1987 році був придбаний перший комп’ютер «Іскра». Сьогодні бібліотека має 27 комп’ютерів, 10 принтерів, 3 сканери, 3 ксерокси.

У 2001 році створено відділ автоматизації та компютерних технологій (з січня 2013 р. - відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів), який працює на задоволення потреб як користувачів, так і бібліотеки.

Головними завданнями відділу є:

- організація роботи по впровадженню АРМів та окремих програм в практичне використання в бібліотеці;

- організація роботи по створенню баз даних відділами бібліотеки, забезпечення їх функціонування;

- обслуговування користувачів бібліотеки;

- розробка перспективних планів інформатизації та комп'ютеризації бібліотеки;

- надання методичної, консультативної допомоги бібліотекам області з питань впровадження автоматизації та комп'ютерних технологій;

- технічне обслуговування комп'ютерної техніки бібліотеки.

У 2003 році комп’ютери бібліотеки були поєднані в єдину локальну мережу. Найбільш актуальною проблемою залишається необхідність формування автоматизованих баз даних. Серед них провідну роль відіграє електронний каталог, що цілком може замінити існуючу традиційну систему каталогів і картотек і є набагато зручнішим у користуванні. Бібліотека має свій електронний каталог книг, проводить ретроконверсію старого карткового каталогу. Виконується резервне копіювання. Особливої важливості набувають повнотекстові бази даних: краєзнавчих матеріалів; методичної діяльності; творів української та світової літератури, які нещодавно введено до навчальних програм освітніх закладів і кількість примірників яких у бібліотеці обмежена тощо.

У 2003 році Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка отримала грант від Посольства США в Україні на реалізацію проекту "Інтернет для читачів публічних бібліотек", завдяки якому у відділі ІТЕР створений Інтернет-центр для користувачів бібліотеки.

Практична робота в бібліотеці щодо інформаційного сприяння освіті з використанням Інтернет-технологій ведеться за двома напрямами: забезпечення освітньої діяльності користувачів, що навчаються (школярів, учнів, студентів) та інформаційна підтримка, забезпечення інформацією педагогів, менеджерів у галузі освіти, фахівців позашкільних закладів тощо. Реалізовуючи ці завдання, відділ ІТЕР тісно співпрацює з усіма навчальними закладами міста, а також з Кіровоградським інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського. Базові навички користування Інтернетом можна отримати також під час індивідуальних занять з інженерами відділу ІТЕР.

Підключення до мережі Інтернет дало можливість виконати деякі завдання перспективного плану розвитку бібліотеки – брати участь у корпоративній каталогізації: з січня 2004 р. приєднались до 5 обласних універсальних наукових бібліотек України по створенню Центрального українського кооперативного каталогу (ЦУКК). З 2007 року Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д. І. Чижевського, обласною бібліотекою для дітей ім. А. П. Гайдара та декількома іншими бібліотеками області бере участь у створенні Кіровоградського регіонального кооперативного каталогу.

Окремим напрямом роботи бібліотеки є створення нового бібліотечного продукту - вебліографії. На допомогу користувачам працівники відділу складають інформаційно-рекомендаційні списки адрес сайтів за різними темами («Освіта», «Зберегти життя на Землі», «Змістовне дозвілля», «Віртуальні бібліотеки Інтернету», «Музика в Інтернеті», «Спорт в Інтернеті», «Музеї, галереї, виставки», «Заповідники і заповідні території» та ін.)

Користуються популярністю відеоподорожі по визначним місцям світу.


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх