19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Відділ інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства

Відділ інформаційно-бібліографічних послуг та краєзнавства
Cтворений в листопаді 1980 року.

Інформаційно–бібліографічний відділ організовує і здійснює інформаційну та довідково–бібліографічну діяльність бібліотеки, яка спрямована на задоволення інформаційних потреб молоді. Виконує складні бібліографічні довідки, здійснює ведення частини довідкового апарату бібліотеки, навчає молодих користувачів інформаційної культури, популяризує краєзнавчі матеріали, складає і видає бібліографічні посібники, списки літератури.

Основна діяльність відділу спрямована на:
- створення та ведення довідково-бібліографічного апарату бібліотеки;
- повне, якісне та оперативне довідково –бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів;
- довідково-бібліографічне обслуговування біля каталогів;
- допомогу користувачам бібліотеки в роботі з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки як в електронному, так і в паперовому вигляді;
- виконання усних та письмових довідок на запити користувачів;
- формування фонду довідкових та бібліографічних видань;
- надання інформаційних послуг органам влади, установам, організаціям;
- популяризація бібліотечно-бібліографічних знань для різних категорій користувачів;
- підготовка та видання бібліографічних посібників;
- удосконалення інформаційної роботи з питань краєзнавства.

Працівники відділу також надають користувачам інформацію, пов’язану з визначенням найбільш суспільно важливих напрямів життєдіяльності молоді, у тому числі її участі у громадському житті, правової підтримки молоді, профорієнтації та профадаптації молоді.

З появою Інтернет–технологій найбільш складні довідки стали виконуватися в першу чергу за допомогою мережі.

У фонді відділу зібрані енциклопедії, довідники, словники, бібліографічні покажчики з різних галузей і тем, видання Книжкової палати України. Відділ надає послуги в користуванні бібліотечним фондом, довідково-бібліографічним апаратом, пропагує бібліографічні знання.

До послуг користувачів електронні бази даних відділу: „Систематична картотека статей з періодичних видань”, „Громадські організації”, повнотекстові бази „Краєзнавство”, „Почесні громадяни міста Кіровограда”. Ознайомитися з електронними базами даних можна в читальному залі бібліотеки, де створено автоматизоване робоче місце користувача.
Для полегшення пошуку інформації користувачам видаються спеціальні пам’ятки, організовуються масові заходи - Дні інформації, Дні краєзнавства.

Декілька років поспіль відділ бере участь у створенні Центрально-українського корпоративного каталогу (ЦУКК), а з 2007 року - Краєзнавчого корпоративного каталогу, де створюються об’ємні анотовані бібліографічні описи періодичних видань.
Важливим напрямом роботи відділу є краєзнавство: збирається краєзнавчий фонд документів, створені і ведуться понад 30 тематичних досьє, які постійно використовуються як читачами так і працівниками бібліотеки.
Працівники відділу ведуть альбоми відгуків та з історії розвитку і діяльності ОЮБ. При відділі створено краєзнавчий осередок з числа бібліотечних працівників.

Поширення сучасних інформаційних технологій в роботу бібліотеки внесло зміни і в видавничу діяльність відділу. Інноваційними стали веббібліографічні покажчики „Чорнобиль – рана і біль планети”, „Жінка нескореної долі” /до 100-річчя від дня народження О.Теліги), „Романтик серцем – реаліст думкою” /до 100-річчя від дня народження І.Багряного/ та ін.

Нині у відділі працює 3 працівники. Вони спрямовують свою роботу на якнайповніше задоволення інформаційних потреб користувачів бібліотеки для використання в навчальній чи професійній діяльності, в організації дозвілля, розширенні світоглядних орієнтирів.
Ми прагнемо зробити доступ наших користувачів до інформації вільним, оперативним та всебічним.


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх