19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Перевір себе:

  • Учні розпивали спиртні напої на подвір’ї школи і були притягнені до відповідальності працівниками поліції. Видом покарання став штраф. Визначте вид юридичної відповідальності, підстави та правомірність притягнення підлітків до від­повідальності. Характеризуйте склад та ознаки правопорушення.

Відповідь. (Це правопорушення регулюється нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вид юридичної відповідальностіадміністративна).

  • Учень 10 класу Андрій був прийнятий на роботу вантажником на продуктовий склад. Чи правомірні дії адміністрації? Свою відповідь обґрунтуйте.

Відповідь. Ні. Неповнолітнім на важких роботах (шкідливі уми ви, піднімання важких речей тощо) працювати заборонено.)

  • Хлопці у віці 16-17 років грали у футбол. М?яч відлетів і влучив у вітрину магазину. Скло розбилося. Чи несуть підлітку яку-небудь відповідальність?

Відповідь. Адміністративну, ст. 173 КК України про адміністративні порушення «Дрібне хуліганство». Підлітки мусять відшкодувати збитки за розбите скло. У разі, коли у них немає свого заробітку, збитки відшкодовують батьки.

  • Хлопчик Микола 12 років стріляв із рогатки у птахів біля дитячого майданчика і ненавмисно влучив в око хлопчика Петра. Петро з травмою довго знаходився у лікарні і в результаті перестав бачити на одне око. Чи несе Микола відповідальність? Якщо ні, то хто?

Відповідь. Відповідальність він не несе, оскільки він не досягнув віку, з якого настає кримінальна відповідальність. Витрати на лікування та оплату інвалідності Петра будуть нести спочатку батьки, а потім (після 18 років) і сам Микола у продовж життя буде виплачувати Петрові пенсію.

  • Дівчина 16 років дуже хотіла собі нове взуття. Вона пішла на речовий ринок і, коли продавець відволікся, вкрала туфлі. Чи несе відповідальність дівчинка, якщо так, то яку?

Відповідь. Кримінальну, ст. 185 КК України «Крадіжка». Карається штрафом до п?ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

  • Група хлопців на шкільній дискотеці розпили пляшку горілки і почали чіплятися до дівчат. Чи несуть підлітки відповідальність за свої дії.

Відповідь. Адміністративну ст. 178 КК України про адміністративні порушення «Розпиття спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях в нетверезому вигляді», якщо їм є 16 років, якщо ні, то протокол складають на батьків – ст. 184 того ж самого Кодексу «Не виконання батьками або особами, що їх замінюють обов?язків щодо виховання дітей».


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх