19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Чи знаєш ти, що...

Існують такі латинські юридичні афоризми про поняття, сутність і призначення права:

 • Право є втіленням добра і справедливості;
 • Суть права полягає у такому: жити чесно, не завдавати шкоди іншому, надавати кожному те, що йому належить;
 • Право є втіленням розуму, що потребує таких речей, які є корисними і необхідними, і забороняє зворотне;
 • Закон ніколи не буває несправедливим, нікому не чинить шкоди;
 • У всіх справах, особливо у праві, треба пам'ятати про справедливість;
 • Чого не забороняє робити закон, те забороняє сором;
 • В інтересах людини робити добро іншому;
 • Відповідно до природи справедливо, коли ніхто не збагачується на шкоду іншим людям;
 • Тому, хто вивчає право, належить передовсім дізнатися, звідки походить слово «право» (jus); воно дістало свою назву від «justitia» (правда, справедливість), оскільки право є «ars» (мистецтво, знання, що практично реалізується, вміння, наука), «bоnі» (добра) і «aoqui» (рівності та справедливості);  (Ульпіан)
 • Arma potentius aequum (Справедливість сильніше зброї);
 • Cogito ergo sum (Я мислю, значить я існую);
 • Ubi Concordia, ibi Victoria (Де згода, там і прермога).

 

А також…

 

 •  В історико-юридичних працях можна знайти низку понять, які в сучасній політичній практиці вже не застосовуються, як от: східна деспотія, ранньофеодальна монархія, станово-представницька монархія тощо.
 •  Проблема зв’язку моралі і права належить у філософії та юриспруденції до числа класичних. Тривалий час право взагалі не вирізнялося з моральних норм і вчень та багато у чому підмінялося ними. Так, Платон і Арістотель розуміли право як «правду», своєрідну моральну істину. Згодом християнські мислителі внесли релігійний елемент у трактування права, а ідеологи
 •  Відродження ініціювали зворотний процес розмежування права з релігією і мораллю. Надалі кожна правнича і юридична школа пропонувала свої вирішення цього питання.


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх