19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Науковометодичний відділ

Бібліотека є організаційно-методичним та координаційним центром з питань бібліотечного обслуговування юнацтва та молоді для бібліотек області незалежно від їх відомчої підпорядкованості. Тому відділ сприяння розвитку юнацьких структур і маркетингу (до 2001 року мав назви: науково-методичний відділ, методико-інформаційний відділ) був створений одним із перших – у 1978 році.

Відділ спрямовує свою діяльність на забезпечення інформацією бібліотечної спільноти про передовий досвід бібліотек України, зарубіжжя; впровадження соціологічних досліджень в роботу ЦБС, районних бібліотек для дорослих; сприяє впровадженню інноваційних форм і методів обслуговування користувачів-юнацтва та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.

З метою професійного, творчого та інтелектуального розвитку бібліотечних фахівців організовуються обласні науково-практичні конференції, семінари-практикуми, школи передового досвіду, творчі лабораторії, майстер-класи, тренінги, конкурси тощо.

Традиційним в роботі відділу залишається участь працівників у прийомі звітів та планів роботи бібліотек області, здійснення аналізу діяльності бібліотек області з юнацтвом, аналізу діяльності бібліотек кураторських районів, надання індивідуальних консультацій, порад, методичної допомоги у проведенні регіональних семінарів, практикумів, участь у роботі семінарів бібліотечних працівників бібліотек інших відомств. З метою методико-практичної допомоги на місцях здійснюються виїзди до ЦБС області.

Працівники відділу беруть участь у підготовці проблемних молодіжних питань на розгляд засідань колегії управління культури і туризму облдержадміністрації, відділу стратегічного планування та розвитку культури управління культури і туризму облдержадміністрації, засіданнях Міжвідомчої ради з питань бібліотечної роботи, Ради директорів обласних бібліотек.

Серед інновацій останніх років – День відкритих дверей бібліотеки для працівників сільських бібліотек Кіровоградського та Компаніївського районів, методичний десант до бібліотек Ульяновського району тощо.

Практичним доказом зростання книгозбірні стали її обласні огляди-конкурси бібліотек: „Інноваційні форми і методи роботи бібліотек з юнацтвом” (2000 р.), „Робити ближньому і радість, і добро, її найкращі, найщиріші сподівання” (2001 р.), „Виховання екологічної культури молодого покоління” (2005 р.) та конкурси з учнівською молоддю: „Кращий молодий читач року” (проводиться бібліотекою з 1994 р.).

За підсумками конкурсів працівники відділу спільно з головою обласної організації Національної спілки письменників України Бондарем В.В. готують і видають збірки творів переможців конкурсів. Зокрема, „Брунька розкрилася учора” (1996 р.), „Білі крила” (2001 р.), „Зоря світанкова” (2004 р. ), „Зерна майбутнього” (2006 р.), „Легенди рідного краю” (2008 р.) та ін.

Цікавими були і конкурси „Краса і сила рідної мови” (1997 р.), „З глибин історії України” (1999 р.), „О мово моя, душа голосна України” (2000 р.), сімей-ерудитів „Від роду – до народу” (2001 р.), літературно-краєзнавчий „Мій рідний край – моя земля” (2004 р.) та ін.

На шпальтах обласних видань змістовними були обласні очно-заочні краєзнавчі вікторини – „Корифеї театральної спадщини” (1995 р.), „Національна палітра краю” (2000 р.), „Безсмертний вершник” (2002 р.). Вищезазначені заходи проводились спільними зусиллями працівників бібліотеки з управліннями культури, у справах сім'ї та молоді, освіти і науки облдержадміністрації, обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласної організації Національної спілки письменників України.

Соціологічна служба, яка створена в бібліотеці з 1992 року, докладає чимало зусиль до систематичного вивчення бібліотечної ситуації, своєчасного виявлення і аналізу змін, які відбуваються, попередження негативних тенденцій, прогнозування розвитку певних процесів. Узагальнені результати досліджень стають істотним інструментом розробки і реалізації регіональної бібліотечної політики з юнацтвом.

З перших років свого існування відділ здійснює видавничу діяльність. На сьогодні працівниками відділу щорічно готується та видається більше 15 методико-бібліографічних матеріалів. Завоювали авторитет щорічні видання - „Аналітично-статистичний портрет діяльності бібліотек з юнацтвом в області за ... рік” (видається з 2000 р.) та „Видавнича діяльність бібліотек області за ... рік” (з 2004 р.), щорічні серійні видання - тематичний збірник „Популяризація книги” (виходить з 1991 року), інформаційне видання „Молодь. Бібліотека. Книга” (з 1995 р.), інформаційний вісник „Бібліопульс” (з 1996 р.). Здобула популярність серед колег і серія видань „У житті, творчості, спогадах: Письменникам–ювілярам присвячується” (з 2003 р.).

З 2002 року у відділі створюються електронні БД: „Видавнича діяльність ОЮБ ім. О. М. Бойченка”, „Аналітично-статистичні дані”...

Працівники відділу намагаються вкладати в роботу всі свої знання, уміння, творчість, новаторство, щоб обласна бібліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка завжди була справжнім осередком культури, освіти, духовності і добра.


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх