19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Відділ мистецтв

Відділ мистецтв було створено у 1982 році. Одним із головних завдань відділу було і є на сьогодні – створення багатофункціональної системи популяризації літератури з усіх видів мистецтва, яка б передбачала максимально повне і оперативне задоволення запитів на бібліотечні інформаційні джерела (книги, періодику, нотні видання, документи на електронних носіях тощо).

Фонд відділу налічує понад 9 тисяч одиниць збереження і комплектується документами з усіх видів мистецтва: скульптура, архітектура, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, музика, хореографія, театр, кіно тощо. Крім друкованих матеріалів відділ має унікальне зібрання звукозаписів. Фонотека налічує близько 5 тисяч грамплатівок та аудіокассет. З 2003 року відділ почав комплектуватись документами на електронних носіях, у т.ч. аудіо-книгами, за допомогою яких читач може прослухати твори як класиків, так і сучасних авторів.

Працівники відділу беруть участь у корпоративній каталогізації. Cтворюються власні бази даних:

- БД Статей з періодичних видань по мистецтву;

- БД Ноти з періодичних видань;

- БД ілюстрацій;

- БД звукозаписів.

Цілеспрямовано ведеться популяризація літератури шляхом оформлення книжкових виставок, тематичних полиць, проведення масових заходів, під час яких читачі знайомляться з історією українського та зарубіжного мистецтва, культурою, митцями-класиками, сучасними виконавцями тощо.

Постійно ведеться пошук нових цікавих форм роботи. Музичні та літературно-музичні години є гарним доповненням до шкільної програми («У світі етикету», «Романтик в епоху класицизму: Л.Бетховен», «Митець епохи – О. Осмьоркін», «Світлий геній українського театру: М.Заньковецька», «Корифеї театральної спадщини» та ін). Цікаво та пізнавально мандрувати відео-подорожами, на яких читачі знайомляться з архітектурою певних міст, легендами окремих будівель та видатними особистостями, долі яких пов’язані з ними («Архітектура старого міста: Єлисаветград–Кіровоград», «Геній провінційного зодчества: Я.Паученко», «Прогулянка у стилі сецесія», «Стежками хутора „Надія”» та ін.)

Стало традицією брати участь у Всеукраїнських тижнів «Музика – дітям та юнацтву», «Театр – дітям та юнацтву». В рамках тижнів організовуються зустрічі з місцевими акторами, композиторами, виконавцями, працівниками музеїв тощо.

Участь у обласному фестивалі національних культур «Степова веселка» сприяє зміцненню зв’язків з творчими спілками, товариствами, громадськими організаціями.

Особлива увага приділяється роботі з творчо-обдарованою молоддю, адже це – один з головних напрямів діяльності відділу. Відшукати серед юнацтва митців-початківців, заохотити їх до заняття тим чи іншим видом мистецтва не лише для власного задоволення, а й дати можливість показати себе громадськості – задача працівників відділу. В стінах бібліотеки відкриваються персональні виставки молодих дарувань, лунає музика у виконанні юних музикантів, а юні актори зачаровують своєю грою глядачів.

З моменту створення відділу здійснюється видавнича діяльність – складаються вибіркові бібліографічні списки літератури краєзнавчого спрямування («Душі людської чародій: М.Кропивницький», «Генріх Густавович Нейгауз», «М. К. Садовський», «І. К. Карпенко-Карий (Тобілевич)» та ін.), буклети серії «Світ мистецтва». Результатом кропіткої пошукової роботи працівників відділу стало видання збірки з додатком компакт-диска «У бронзі і камені: Пам’ятники міста Кіровограда».


Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх