19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Відомі люди радять почитати

Сьогодні часто говорять про те, що люди стали менше читати, що наша «Найбільш читаюча країна» у світових рейтингах читання займає одне з останніх місць. Ми вирішили подолати ці стереотипи - саме тому розпочинаємо новий Інтернет-проект «Відомі люди радять прочитати».


Молодь завжди намагається когось наслідувати, а відомих людей тим більше. Книга, рекомендована публічною людиною (можливо навіть чиїмось кумиром) одразу набуває особливого значення та стає Книгою з великої літери!


Ми вирішили поцікавитись, що думають про читання відомі люди, що вони читають самі та що радять почитати іншим. Усі учасники проекту відповідають на наступні запитання:


- «Яке місце займає читання у Вашому житті?»
- «Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молоді?»
- «Ваша улюблена книга?»


Цікаво? Приєднуйтесь і Ви! Усі небайдужі можуть долучитись до участі у проекті. Напишіть нам – про чиї читацькі вподобання Ви б хотіли дізнатися та які книги Ви б порадили почитати іншим. Для цього заповни анкету.


Переглянути анкети наших читачів


Різні люди, різні смаки, різні книги… Головне пам’ятайте: читання не лише необхідне, але й корисне! Тож сподіваємося, що кожна порекомендована книга знайде свого читача!


Віталій та Дмитро Капранови (Брати Капранови) — українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.

Народилися 24 липня 1967 року в м. Дубоссари, нині Молдова. Дитинство минуло в Очакові Миколаївської області. Мають вищу освіту – закінчили Уральський Політехнічний інститут, (м. Свердловськ, Росія) та Московський енергетичний інститут.

Одружені з сестрами-близнючками, мають синів та доньку. Довгий час жили в Москві, де працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі.

В 1998 році повернулися до України в м. Київ де одразу зайнялися видавничим бізнесом. Організували та очолили видавництво «Зелений пес». Автори книг «Кобзар 2000», «Розмір має значення», «Приворотне зілля», «Щоденник моєї секретарки» «Мальована історія Незалежної України» та інші.


1. «Яке місце займає читання у Вашому житті?»

Книга – це наша робота, наше хобі, наша творчість і наше життя. Ми читаємо постійно і багато, по кілька книжок одночасно.


2. «Яку книгу Ви порадите прочинити сучасній молоді, чому?»

Шукайте книжки, які Вам близькі – головне не зупинятися. Ми рекомендуємо наше «Мальовану історію Незалежної України».


3. «Ваша улюблена книга?»

У нас багато улюблених книжок та авторів – Грем Грін, Роберт Ван Ворен, Віктор Суворов, Сергій Татчин.

Володи́мир Євге́нович Па́нченко - український літературний критик, літературознавець, письменник, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Народився 2 вересня 1954 року. В період з 1984 по 2001 рік жив та працював у м. Кіровоград. Очолював Кіровоградську обласну організацію Національної спілки письменників України; працював доцентом в Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка, тут же був обраний народним депутатом України.

 

  1. Яке місце займає читання у Вашому житті?

Винятково велике: я читаю щодня, зрештою - це мій фах.

  1. Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?

«Робінзон Крузо» - це книга про те, як стати успішною людиною.

  1. Ваша улюблена книга?

У різний час – різні книги. Серед вічних книг – «Дон Кіхот» Мігеля де Сервантеса.

 

Олександр Іванович Косенко – голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України. Талановитий український поет, дуже сучасний як за стилем, так і за вимогливістю до художнього письма.
Член бюро Кіровоградського літературного об’єднання «Степ», переможець літературного конкурсу літоб’єднання «Сокіл степів» 2009 року.
Лауреат обласної літературної премії                        ім. Є. Маланюка у 2010 році.

Народився Олександр Іванович 13 квітня 1957 року в селі Доніно-Кам’янка Знам’янського району на Кіровоградщині.  У 1986 році з відзнакою закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (нині Кіровоградський національний технічний університет) за фахом «Будівельні, шляхові машини та обладнання. У 2006 році отримав диплом Кіровоградського інституту комерції за фахом «Приватне підприємництво». Присвятив себе викладацькій роботі.
Віршувати розпочав з раннього дитинства. Друкується з 1988 року, переважно в обласній періодиці та колективних збірках: в газетах «Серп і молот», «Кіровоградська правда», «Молодий комунар», «Україна-центр», «Народне слово», «Вечірня газета», «Ровесник» (Тернопіль), журналах «Поріг», «Степ», «Вежа», «Дзвін» та збірниках «Євшан», «Золоте поле» та ін.
На вірші Олександра Косенка написано чимало ліричних пісень Його поезії часто звучать на радіо й телебаченні.
«На сьомий день» – перша поетична книга автора.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Саме книга займає чільне місце у становленні моєї особистості. По суті це було єдине «вікно у світ» для людей мого покоління.


Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Біблію і «Кобзар».
Хіба потрібно коментувати ОЧЕВИДНЕ?


Ваша улюблена книга?
- Їх багато ! Дуже !!! Окрім того ,з часом смаки змінюються.
Можу назвати декілька улюблених авторів. Це Шевченко,Лермонтов, Вінграновський, Достоєвський, Гоголь, Хемінгуей , Лем, Бредбері, Бєляєв, Саган, Мушкетик, Міллер, Шекспір, Пастернак  …

Олександр Лещенко

Народився 27 березня 1989 року в м. Олександрія Кіровоградської області.
З 7 до 11 років займався карате, володар «чорного поясу». Танцями почав займатися з 11 років. В 13 років переїхав з батьками до Києву, де танцював в балеті «Тодес». Закінчив естрадно - цирковий коледж.
Срібний призер танцювального проекту «Танцюють всі!», переможець танцювального теле - проекту « Танцюю для Тебе - 3». Працював хореографом проекту «Суперзірка», художній керівник і головний хореограф-постановник балету «Форсайт». Головний хореограф шоу «Майданс -2».
Життєве кредо Олександра «Любите - полюбят, творите – поймут».

- «Яке місце займає читання у Вашому житті?»
Читання займає значне місце в моєму житті. Можливо займало б ще більше часу, якби не такий насичений ритм життя. На жаль мені не вдається приділяти читанню літератури стільки часу , скільки мені б хотілося. Тому, останнім часом, я став практикувати користування аудіо книгами. Я часто за кермом, і для мене це дійсно вихід. Хоча аудіо книгу з живим спілкуванням з книгою не порівняєш.

- «Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?»
Я раджу класичні твори, вони формують гарний смак. Але і сучасників. не слід упускати з поля зору.

- «Ваша улюблена книга?»
Олександр Дюма «Граф Монте-Крісто»;
Жюль Верн «Навколо світу за 80 днів»;
автобіографічна книга Майкла Джексоа «Місячна хода»;
майже всі твори Пауло Коельо.

Олександр Олександрович Працков -  директор модельного агентства «STAR FASHION» - дизайнер одягу салону мод «ALESSANDRO PRATSKOFF» - ведучий авторского кулинарного шоу «СМАКУЄМО КІРОВОГРАДСЬКЕ», участник кулинарного шоу «МАСТЕР ШЕФ» на каналі «СТБ».

Народився 7 березня 1983 року. Закінчив Київський національний університет культури за спеціальністю – менеджмент соціокультурної-діяльності.

Коли йому було 14 років, він відкрив власне модельне агентство, а потім швацьку майстерню. Нині він відомий дизайнер не лише в Кіровограді, але й в Україні. Саме Олександр Працков створив  костюми для кіровоградської команди учасників телепроекту «Майданс» телеканалу «Інтер». Є засновником конкурсу «Містер країни OPEN».


Яке місце займає читання у вашому житті?
- Читаю редко в связи с загруженностью, но с возникновением Интернета появилась прекрасная возможность любую книгу быстро найти и если не читать, то хотя бы посмотреть, заинтересует ли она меня


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- «Алхимик» Пауло Коэльо. В юности люди не боятся мечтать, все кажется им возможным. Но проходит время, и таинственная сила принимается им внушать, что их желания неосуществимы.

- "Добиться воплощения своей Судьбы - вот единственная подлинная обязанность человека...", - утверждает Пауло Коэльо.


- «Меч Без Имени» Андрей Белянин. Эта книга очень весёлая, у Белянина всё в порядке с юмором. Сразу захватывает, с самых первых строк. Может она ничего и не даёт... ни пищи для размышлений, ни хорошего совета. Но она обеспечивает юмором, жизнерадостностью, оптимизмом. После прочтения ХОЧЕТСЯ ЖИТЬ!!!


- «Похороните меня за плинтусом!» Павел Санаев.  Очень жизненно показан   конфликт между двумя поколениями (бабушки и ее дочери), а ребенок страдает  между ними.Ваша улюблена книга?
 - «Чайка по имени Джонатан Ливингстон»  Ричарда Баха. После прочтения этой книги, я стал по-другому воспринимать окружающую действительность, по-новому смотреть на мир, находя в нем все новые грани, стал более оптимистичным человеком. Эта книга - одна из немногих, которую должен прочесть каждый человек.

Очень нравятся книги нашего новомиргородского писателя Александра Жовны  «Эксперимент», «Маленькая жизнь», «Её тело пахло зимними яблоками».

 

Фоменко Сергій Миколайович (на прізвисько «Фома») - фронтмен та лід-вокаліст гурту «Мандри». Заслужений артист України. Сам про себе він каже так: «Народився під сузір'ям «Риб» у рік «Щура» в березні 1972 року».

У своїх піснях поєднав багато різноманітних музичних стилів, зокрема реггей, рок, блюз та певні елементи романсу. В підлітковому віці навчився грати на баяні та гітарі; співав, писав пісні та оповідання. Поштовх до творчості дає буквально все, все є натхненням, абсолютно все, що бачить і відчуває.

Серед захоплень - творчість Гоголя, Булгакова, Георга Тракля, Шагала, Піросманішвілі, Марії Примаченко, Параджанова, Бергмана, Віма Вендерса. Улюблені історичні постаті - Будда, Григорій Сковорода, Олександр Вертінський. Улюблені герої з книжок - Геккельбері Фінн та Дон Кіхот. Іноді малює олією наївні сюжети. Живе і працює в Києві. Одружений, має двох синів.

 

Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Читаю скрізь, коли тільки є вільна хвилинка. Читаю в дорозі, вдома після концертів, в тиші наодинці це дуже заспокоює. Дуже люблю читати  своїм дітям вголос.

Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Василь Шкляр «Чорний ворон», Валерій Шевчук «Дім на горі», обов’язково Всеволод Нестайко «В країні сонячних зайчиків». Ці книги виховують в підлітках доброту, повагу, і просто повертають нас у дитинство, де ми всі ще маємо добрі й світлі душі.

Ваша улюблена книга?
- Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра»

Юлія Олійник – директор київського видавництва «Темпора».

 

  1. Яке місце займає читання у Вашому житті?

Одне з найважливіших – це спосіб спілкування з мислячими людьми, з однодумцями.

  1. Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?

Не одну, багато – про те, що найближче.

  1. Ваша улюблена книга?

В.Липинський «Листи до братів-хліборобів».

 

Візгалов Денис Валерійович – керівник експертних груп по розробці концепцій територіальних брендів, автор та розробник ідеї бренду міста Кіровограда “Рухайся зі смаком”.

Народився 15 вересня 1973 року в м. Белорецк, Башкірської АРСР. Кандидат географічних наук, випускник географічного факультету МДУ ім. М.В. Ломоносова (1999 р.). Автор багатьох монографій, розробник і ведучий освітніх курсів з менеджменту та брендінгу.

З 2010 член редакційної ради британського журналу «Urban Regeneration and Renewal» та провідний експерт Європейського Інституту Маркетингу територій (Варшава).

За 12-річний період роботи в Інституті економіки міст - учасник проектів розвитку в більше ніж 40 російських і зарубіжних містах. У 2010-2013 рр. - керівник експертних груп з розробки концепцій територіальних брендів: м. Магадан, м. Кунгур, м. Краснокамськ (Пермський край), група міст і районів центральної частини Свердловської області, м. Кіровоград (Україна), Тульська область, Стерлітамак (Башкирія).


«Яке місце займає читання у Вашому житті?»

- Большое. Но в последнее время, все менше времени остается на книги для удовольствия. Все поглощается литературой по работе.


«Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?»

- Аркадий и Борис Стругацкие: «Трудно быть богом», «Пикник на обочине», «Гадкие лебеди», «Обитаемый остров».

Во-первых, потому что во многом эти книги помогли мне стать таким, каким я стал. А во-вторых, потому, что сам процесс их прочтения доставляет огромное удовольствие.


«Ваша улюблена книга?»

- Трудно сказать… Но могу назвать любимых писателей – Михаил Булгаков, Федор Достоевский и братья Стругацкие.


Семенюк Олег Анатолійович – ректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Народився 27 лютого 1964 року в  місті Кіровограді.
У 1985 році закінчив філологічний факультет Кіровоградського педагогічного інституту імені О.С.Пушкіна за спеціальністю «Викладач російської мови та літератури».
Від 1985 до 1987 року проходив службу в повітряно-десантних військах. Після армії два роки працював викладачем у середній школі № 11 міста Кіровограда.
Кандидатську дисертацію захистив у 1993 році в Одеському державному університеті ім. І.І.Мечникова. Докторську дисертацію після закінчення докторантури за спеціальностями «українська мова, російська мова» захистив у 2002 році в Інституті мовознавства імені Олександра Потебні НАН України.
Член двох спеціалізованих рад із захисту кандидатських дисертацій з філологічних дисциплін. Голова редколегії «Наукових записок» КДПУ імені В.Винниченка. Підготував п’ятьох кандидатів наук за чотирма науковими спеціальностями. Автор двох монографій. Двох посібників із грифом МОНУ та більш, ніж 100 наукових статей.
Є науковим керівником проекту «Школа майбутнього», головою регіонального осередку громадської організації «Європейські студії».
Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаком «Відмінник освіти України», знаком «Петро Могила».
Одружений, має сина.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Читання є основою моєї професійної діяльності.


Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Будь яка книга варта уваги, тому що вона стимулює інтелектуальну реакцію.


Ваша улюблена книга?
- «Дванадцять стільців» І. Ільфа і Є. Петрова

Малик Ірина Миколаївна – директор ТОВ «Житній урожай», депутат Кіровоградської обласної ради.

Закінчила Кіровоградський державний технічний університет, за фахом економіст, спеціальність – «облік і аудит».

Працювала на посаді помічника-консультанта народного депутата України Валерія Альошина, викладачем Кіровоградського інституту комерції, керівником регіонального представництва ЗАТ аудиторської фірми «Де Візу».

З 1995 року займається громадською діяльністю, була головою Кіровоградської обласної молодіжної організації «Молодий рух», членом Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодий рух». На сьогодні – голова Кіровоградської обласної громадської організації «Центр соціальної реабілітації інвалідів Кіровоградщини».


Яке місце займає читання у Вашому житті?

Читання – це мій «десерт» для душі. Коли не має можливості читати, починається депресія. Тому намагаюся читати без зупину.


Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?

Хочу порадити прочитати роман Оксани Забужко «Музей покинутих секретів». В цій книзі є все: кохання, містика, філософія, політика, історія.


Ваша улюблена книга?

Улюблених книг багато. Що до книг, які в свій час викликали незабутні враження, то це «Меч Арея» Івана Білика та «451о за Фаренгейтом» Рея Бредбері.

Елеонора Бельська (Олена Євгенівна Баранова) письменниця, завтерапевтичним відділенням поліклініки Центральної міської лікарні. Народилась 13 січня 1959 року в м. Старобельськ, Луганської області. Навчалась в Дніпропетровському медичному інституті, після закінчення якого, разом з родиною, переїздить до м. Кіровограда, де мешкає й нині. Хист до письменництва має з дитинства, але перша книга «Се ля ві або скільки коштує фунт щастя» з’явилась лише в 2012 році.


ЯКЕ МІСЦЕ ЗАЙМАЄ ЧИТАННЯ У ВАШОМУ ЖИТТІ?

Читання в моєму житті займає дуже важливе місце. Читаю з п’яти років кожен день – для навчання та задоволення.


ЯКУ КНИГУ ВИ ПОРАДИТЕ ПРОЧИТАТИ СУЧАСНІЙ МОЛОДІЙ ЛЮДИНІ, ЧОМУ?

Андреа Моруа «Відкритий лист молодій людині про науку жити»


ВАША УЛЮБЛЕНА КНИГА?

Олександр Грін «Червоні вітрила»

Надутенко Елена Валентиновна, коренная кировоградка 1949 года рождения, активный общественный деятель, председатель Союза предпринимателей малого и среднего предпринимательства Кировоградской области, старший преподаватель Кировоградского института развития человека ВМУРОЛ «Украина», учредитель русской общины им. А.С. Пушкина, член ТО «Парус», литобъединения «Степ», клуба «Евшан», Кировоградского отделения Конгресса литераторов Украины.
Автор сборников: «Я начинаю жизнь сначала», «Святой и грешный этот мир», «Три троянди», «На теренах долі», «Зона аномалии», детских «Веселі акварелі», «Солнца лучик золотой», «Про що співав єнотик».
Печаталась в альманахах: «Осень», «Война 1812 г». «Раевским посвящается», «Виталию Цыпину», «Зоря материнства», песеннике “Троянда на білім роялі”, учредитель биографического юбилейного издания «Город и люди: Елисаветград – Кировоград 250 лет», Редактор книг местных авторов.
На многие стихи автора звучат песни и романсы.
Надутенко Елена Валентиновна Лауреат Всеукраинського рейтинга “Особистість 2006р” в номинации “Видатні державні і громадські діячі” Всеукраинской программи “Жінки України”, кавалер Серебряной звезды 2 степени «За заслуги», награждена «Почесною відзнакою» Министерства труда и социальной политики Украины.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- З перших казок Пушкіна, прочитаних мені в ранньому дитинстві, книга стала моїм супутником, як подружка, як порадник, як енциклопедія, вона – вікно у широкий незнаний світ і з роками (а мені вже …), я гостро розумію, що це не високі слова, а нагальна потреба кожної людини, яка розуміє, що освіта і ерудиція – різні речі. І саме ерудиція і ентузіазм  є запорукою успішності у всьому. З часом змінювалися смаки, від казок – до романів, від фантастики – до класики, але незмінним залишалися – поезія і історія.


Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Тарас Шевченко «Кобзар»,  Аджи Мурад «Полынь Половецкого поля», «Европа,Тюрки. Великая Степь», Вернадський «Монголіы и Русь».


Ваша улюблена книга?
- Павло Загребельний «Роксолана» Історія моєї країни та великої дочки степової Еллади.

Табалов Андрій Олександрович – генеральний директор групи компаній «Формула Смаку».
Народився 8 січня 1978 року в м. Кіровоград. Одружений. Має вищу освіту.
З 1993 року по 1996 навчався в Кіровоградському кібернетико-технічному коледжі. Закінчив його з відзнакою та отримав спеціальність ”Бухгалтер-фінансист”.
З 1997 по 2001 рік навчався в Брайтонському університеті (Великобританія) на факультеті бізнесу та отримав ступінь бакалавра бізнесу.
З 2005 року по 2006 рік – Міжнародний Інститут Менеджменту (м. Київ), за спеціальністю “Фінанси та аудит”.
З 2007 року по 2009 рік - навчався в Кіровоградському Національному Технічному Університеті за спеціальністю “Фінанси”.
Серед спортивних досягнень  II – дан по дзюдо.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- В моєму житті читання займає вагоме місце, я приділяю цьому не менше двох годин на добу.


Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Для мене читання книг – це дуже важливо, особливо акцентую увагу на цьому молоді: все менше людей приділяють цьому значення. Адже людина, не знаючи минулого, не може будувати своє майбутнє, тому можу порадити  більше читати книг класичного та історичного напрямку. Особисто я віддаю перевагу аудіокнигам, це зручно та сучасно. Мені особливо подобаються книги з гарним дизайном та зручною оправою.


Ваша улюблена книга?
- Раффаелло Джованьолі «Спартак»
- Генрих Сенкевич «Камо грядеши»
- Олександр Дюма «Три мушкетери»

Лісняк Надія Анатоліївна – начальник відділу охорони культурної спадщини Кіровоградської ОДА, голова Кіровоградської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури.


Яке місце займає читання у вашому житті?
- Читання для мене – це необхідна норма життя, це розрада, це освіта, це врешті-решт, єдиний спосіб спілкування з минулим та тримання руки на пульсі життя сучасності.


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- «Маленький Париж. Елисаветград в старой открытке» (В.Петраков, В.Машковцев). Ця книга-подорож, немов машина часу переносить читача в Єлисаветград – ошатне місто, яке привертає до себе увагу. Цей історичний екскурс супроводжується фото-листівками із персональної колекції автора.
Можливо, ця книга не є бестселером, але зрештою рейтинг – штука суб’єктивна. Сподіваюсь, що будь-яка молода людина, прочитавши «Маленький Париж», відкриє для себе багато сюрпризів і несподіванок та по-новому побачить рідне місто.


Ваша улюблена книга?
- «Секрет. Что знают и делают великие лидеры» (К. Бланшар, М.Миллер). Життя – річ доволі складна. Не завжди все вдається. І коли у нас є змога повчитись успіху у тих людей, котрі знають про нього з власного досвіду, досить безглуздо не використовувати таку можливість. Книга «Секрет» - приголомшлива: багато практичних рекомендацій, доступна мова і чудовий виклад матеріалу.

Вікторія Талашкевич – координатор Кіровоградського прес-клубу реформ – народилася 15 вересня 1980 року у селі Комишувате Новоукраїнського району у родині вчителів. Закінчила із золотою медаллю школу та пізніше – із відзнакою факультет іноземних мов Кіровоградського державного педагогічного університету. Випускниця програм міжнародного обміну «Community Connections» та «John Smith Fellowship», а також Української Школи Політичних Студій.


Яке місце займає читання у вашому житті?
- Я дуже багато читаю – щовечора, перед тим, як заснути, а також щоранку, поки снідаю. Ну, звісно, читаю у подорожах, коли більше часу – і в автобусі, і у потязі, і у літакові. Віддаю перевагу електронній книзі, адже вона дозволяє тримати у руках архів величезної кількості видань, а це дуже зручно.


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Мені здається, що читати треба свої улюблені книги – перечитувати їх по п’ять-десять разів, кожен раз знаходячи щось нове. Звісно, таких книг небагато. Але я все рівно дотримуюся цього правила, поради, яку мені та й всім студентам дав наш викладач, покійний і шанований багатьма вчитель – Володимир Олександрович Хрипун. Що ж до порад, то я краще пораджу авторів, усі чи майже усі книги яких можу перечитувати по кілька разів. Це Любов та Євгеній Лукіни, Марина та Сергій Дяченко, Генрі Лайон Олді та Герман Гессе.


Ваша улюблена книга?
- Дуже люблю «Хроніки Амбера» Роджера Желязни, а ще – цикл «Вейська імперія» Юлії Латиніної.

Краплич Руслан Ростиславович -  консультант з розвитку громадських організацій, благодійних фондів і програм міжнародної технічної допомоги для України.
Співредактор журналу “Вісник Благодійництва. Вестник Благотворительности”.
Руслан  Ростиславович є автором 17 книг, більшість з яких присвячені фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій, понад 300 наукових та публіцистичних статей, 14 тренінгових курсів із питань стратегічного планування, соціальної корпоративної відповідальності, проектного менеджменту, лідерства тощо.
За першою освітою - режисер-педагог, культурологія. Рівненський державний інститут культури, факультет театральної режисури. Викладав у цьому ж вузі й очолював лабораторію. Навчався в аспірантурі ІМФЕ ім. М.Рильського НАН України. Працював директором Міського палацу культури й Соціальної служби молоді у Рівному.
Громадську діяльність пан Краплич розпочав із голодування студентів 1990 року, після чого очолював низку відомих і впливових в Україні громадських і благодійних організацій (Фундація імені князів-благодійників Острозьких, Волинський ресурсний центр, Західноукраїнський центр соціального партнерства, благодійний фонд «Патріот Запоріжжя»).
Має досвід роботи як експерт і тренер і в інших країнах: Грузії, Білорусі, Молдові, Росії, Польщі, Словаччині, Угорщині, США.


«Яке місце займає читання у Вашому житті?»
- Попри наявну шкоду організму, читаю у транспорті, перед сном, у вільні хвилини та під час відпочинку, вважаючи читання частиною відпочинку.


«Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?»
- Стівен Кові "Восьма звичка. Від успіху до величі". Ця книга дасть розуміння таких важливих речей, як: успіх, багатство та власне призначення людини у житті особистості та суспільному житті. А також спонукатиме познайомитися з іншими корисними книгами, що можуть допомогти людині орієнтуватися для виживання та процвітання.


«Ваша улюблена книга?»
- Збірник творів А. П. Чехова (особливо оповідання та п’єси)

Абрамов Лев Костянтинович
Із 2003 року і по сьогодні директор Інституту соціокультурного менеджменту.
Проходив стажування у громадських, державних організаціях Польщі (2002, 2004, 2005, 2006, 2007 рр.), Болгарії (1999 р.), Росії (2004 р.), Данії (2008 р.) У 2007 році був з ознайомчим візитом у штаб-квартирі НАТО (Бельгія).
1999-2002 рр.  - пройшов навчальну програму для персоналу ресурсних центрів Фонду Євразія (проведення тренінгів, консультацій, стратегічне планування тощо)
1999 р. - закінчив "Першу Українську школу тренерів для громадських організацій" (проект фінансувався Фондом Ч.С. Мотта та ТЦ "Каунтерпарт").
Є співавтором 21 видання (видавались у рамках проектів Центру підтримки творчих ініціатив та Інституту соціокультурного менеджменту) на суспільно важливі теми.


«Яке місце займає читання у Вашому житті?»
- Читання дуже важливе для мене, оскільки зараз для мене це не тільки професійний розвиток, а й кращий засіб для зняття будь-якого стресу. Окрім цього, я впевнений, що сучасна людина, яка намагається досягти певного успіху, обов’язково повинна приділяти значну частку свого часу читанню.


 «Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?»
- Джон П. Кретцман, Джон Л. Макнайт «Розбудова громад за рахунок внутрішніх ресурсів. Шлях до відкриття й мобілізації ресурсів громади». Ця книга допоможе молоді побачити реалістичні варіанти вирішення проблем тих громад, де вони мешкають.


 «Ваша улюблена книга?»
- «Пошуки вигаданого царства» Лева Гумільова.

Трішина Наталя Сергіївна - гостьовий редактор та ведуча рубрики "Ранковий TIME" ранкового шоу "Ранкова кава".

Народилась 4 серпня 1983 року. З відзнакою закінчила Кіровоградський будівельний технікум та Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка. З 2003 року працює журналістом Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії.

Молода, творча, енергійна особистість.


1. Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Без книги я не уявляю свого життя, але з напруженим графіком роботи, часу на читання, навіть гарної книги почало не вистачати. Тому дуже ретельно підходжу до вибору тієї чи іншої книги. Наразі придивляюся до e-book reader - в наш час, це особливо зручно і економно, зважаючи на те, що покупка книги - не з дешевих задоволень:))

2. «Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молоді?»
- Якщо суспільство захоплюється якоюсь книгою, чи автором, я просто мушу це прочитати, щоб мати своє враження про цей бестселер. Мені дуже подобається творчість Харукі Муракамі, особливо його книга "На південь від кордону, на захід від сонця", Джона Фаулза "Колекціонер", "Вежа із чорного дерева", і взагалі творчість всіх письменників постмодерністів.

3. «Ваша улюблена книга?»
- Не можу однозначно сказати. Остання книга, яка вразила мене - це Януш Вишневський "Одиночество в сети" - актуально, сучасно і захоплююче.

Маринина Марина Анатольевна - директор Кировоградского областного центра физического здоровья населения «Спорт для всех».

С трех лет проживаю в Кировограде. Училась в средней школе №11, затем в спортивных классах школы № 16 и Крымской гимназии №1 города Симферополь. После школы, поступила в Армянский государственный институт физической культуры и спорта, который закончила с отличием. Играла за сборную Армении по волейболу. После окончания вернулась в город Кировоград, где работала тренером, затем специалистом по массовой физкультуре в ФСТ.

Была награждена: Благодарностью Кабинета министров Украины, грамотами главы Кировоградской ОГА, почетными грамотами Министерства спорта Украины


1. Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Первое, что сразу хочется отметить, это то, что чтение книг на каждом этапе моей жизни было обязательной составляющей. Менялись только направления литературы в соответствии с моими интересами. Раньше в детстве очень увлекалась детективами, приключениями и фантастикой, сейчас в основном это книги профессиональной направленности, различные коучинговые и тренинговые статьи и издания.2. «Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молоді?»
3. «Ваша улюблена книга?»
- Хочу объединить эти два вопроса: о любимой книге и о том, что рекомендовала бы прочесть молодежи. За столько лет было прочитано много книг, которые были очень полезны, интересны и необходимы, и только с детства самой любимой книгой остается одна – приключенческий роман Вениамина Каверина «Два капитана». Современной молодежи интересно будет прочитать эту книгу, так как она вся наполнена духом целеустремленности и патриотизма.

Еще могу порекомендовать молодым людям, читать книги своих кумиров и про своих кумиров, где они всегда смогут почерпнуть информацию о моментах их становления, узнают как достичь успеха в жизни. И как сказал знаменитый автор и издатель бестселлера «The Secret of the Ages» Роберт Колльер: «Успех – это сумма небольших усилий, затрачиваемых изо дня в день».

Ставьте перед собой цели и достигайте их, создавайте успех сами и в этом вам незаменимыми помощниками будут книги!

Середенко Микола Володимирович - голова Асоціації молоді Кіровоградщини «Златопілля». Народився в с. Нагірне Світловодського району 7 вересня 1979 р. Виховує  сина Багдана.

Пріоритетним напрямком своє діяльності вважає створення сприятливих умов для всебічного розвитку та можливості реалізації потреб молоді на Кіровоградщині.

Ще з дитинства захоплювався читанням класичної літератури. Переможець регіонального конкурсу «Новітній інтелект України» в 2008 році в номінації «Соціальні проекти». Вільний час приділяє написанню віршів.

 

Яке місце займає читання у Вашому житті?
- З книг черпаю мудрість пройдешніх поколінь, знаходжу відповіді на проблемні питання. Книга – вірний друг, який завжди і порадить і підніме настрій.

Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Всі твори Лесі Українки пронизані великою жагою до життя, автор постійно створює образи квітучої, ідеальної України. Раджу прочитати поему Лесі Українки «Камінний господар».

Ваша улюблена книга?
- Олександр Грибоєдов «Горе от ума»

Бажан Валенина Василівна – головний редактор газети «Народне слово». Народилась 1953 року. Закінчила Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна (нині КДПУ ім. В.В.Винниченка). Очолює відділення всеукраїнської громадської організації «Руський рух України» в Кіровоградській області.
Була редактором газет «Елисаветградские ведомости» та «Молодіжне перехрестя».
Має доньку та онука Івасика – найкращого хлопчика у світі.

 

Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Читання займає одне з найголовніших  місць в моєму житті, адже це -найкращій відпочинок, робота та задоволення.

Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Костянтин Симонов «Очима людини мого покоління». Ця книга допоможе збагнути відповідність того, що ми називаємо історичною спадщиною.

Ваша улюблена книга?
- Микола Гоголь «Мертві душі»

Савенко Лариса Миколаївна - директор Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.М. Бойченка.

Народилась у 1961 році в м. Кіровограді. У 1984 році закінчила Олександрійське культурно-освітнє училище, у 1992 році – Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С Пушкіна. Працювала на посадах завідувача філією, заступника директора Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи. З 2002 року – директор Кіровоградської ОЮБ ім. О. М. Бойченка.

Бере активну участь у громадському житті регіону - з 1996 р. – член президії обкому профспілок працівників культури, з 2002 р. – заступник голови, а з 2008 р. - голова молодіжної громадської організації ТІМО „Відкриті двері”. Учасник міжнародних та всеукраїнських конференцій. Стажувалась у Польщі, Сполучених Штатах Америки.

У 2010 році нагороджена відзнакою Президента України - медаллю "За працю і звитягу".


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Читаю кожну вільну хвилинку. Виховуючи своїх дітей, а в мене їх двоє, я постійно намагалась прививати їм інтерес до читання.

Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Оксана Забужко "Музей покинутих секретів".

Ваша улюблена книга?
- Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»

Подорожній Сергій Михайлович - Голова громадської ради при Кіровоградській ОДА
Народився  15 лютого 1962 року в с. Левків Житомирської області. Закінчив Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна (нині КДПУ ім. В.В.Винниченка) / спеціальність «Вчитель історії»/.
З 1999 року очолює Кіровоградську обласну організацію інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України».


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Читаю постійно, все, що потрапляє до рук. На жаль, нині маю дуже мало часу для книг, тож інколи читаю навіть вночі. Люблю час відпустки, коли можна читати цілий день.

Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Лі Якокка «Кар’єра менеджера» - в книзі описані приклади успішної кар’єри з порадами, до яких необхідно прислухатись, щоб як найкраще спланувати власну кар’єру.

Ваша улюблена книга?
- Це дві книги: Олександр Солженіцин «В круге первом», яку я тричі прочитав, та Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита», яку я перечитую вже вшосте.

Чарльз Лендрі (Charles Landry) - британський експерт з розвитку територій, автор книги "Креативне місто"

Засновник провідної європейської консультативної агенції в галузі розробки культурної політики. Від часу заснування у 1978 році агенція працювала у 35 країнах світу, здійснивши кілька сотень проектів у таких сферах, як громадський, соціальний та економічний розвиток за допомогою культури; дослідження якості життя; розвиток культурної індустрії; розробка міських та регіональних стратегій.

Чарльз Лендрі виконав понад 180 проектів на замовлення урядів, місцевих органів влади та культурних фондів як у Великій Британії, так і за її межами. Донедавна співпрацював зі Світовим Банком у Вашингтоні в якості радника з питань культурної стратегії та розвитку міст. Наразі є координатором спеціальних проектів Світового Банку.

Чарльз Лендрі вважається світовим авторитетом у таких сферах, як розвиток міст та використання культури як механізму такого розвитку; планування культури та менеджмент культурної спадщини; розробка культурної стратегії; розвиток культурної індустрії. Автор відомої книги «Креативне місто: інструментарій для інноваційного розвитку».

Виступає з лекціями у багатьох країнах Європи, в США, Австралії, Африці. На початку 2012 року – спеціальний гість міжнародного форуму «Креативне місто» в місті Кіровограді.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Після написання мною 15 романів я створив книжковий клуб для того, щоб усі бажаючи могли їх прочитати.

Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Нельсон Мандела «Автобіографія». Люди знаходять приклади життя, читаючи про життя Нельсона Мандели.

Ваша улюблена книга?
- Tao Te  «Lao Tre»

Дмитрук Віталій Іванович – декан ВП «Кіровоградський факультет Київського національного університету культури і мистецтв».
Народився 19 квітня 1973 року в с. Ласки Народицького району Житомирської області.
У 1995 році закінчив філологічний факультет Кіровоградського педагогічного інституту імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Учитель української мови та літератури», де з 1995 року працював викладачем кафедри української мови. З 2005 року – доцент кафедри загальної філології Київського національного університету культури і мистецтв. Одружений, має доньку.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
– Читання – це визначальна умова професійного зростання будь-якої освіченої людини. Тим паче, якщо ти – філолог.


Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
– Насамперед варто порадити просто читати, що на сьогодні для молоді, на жаль, є не дуже актуальним.


Ваша улюблена книга?
– Важко назвати якусь одну. Колись це були і «Тигролови» І. Багряного, і «Герой нашого часу» М. Лермонтова. Однією з останніх книг, яка викликала живий інтерес, була «Міфотворчість як обґрунтування історичного мародерства» Галини Могильницької.

Філіпенко Ігор Іванович головний редактор Інтернет-видання «FotoInform».
Народився 24 серпня 1966 році у Кіровограді. Закінчив ЗОШ № 13. Має технічну освіту. Свій героїзм та мужність проявив у роки служби у лавах Радянської армії, коли геть молодим хлопцем став ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС. Свою працю журналіста розпочав у 1999 році.
Ігор Філіпенко відомий журналіст та фотокорреспондент. Його статті та фотографії друкуються в обласних виданнях та у всеукраїнських газетах та журналах “Голос України”, “Кореспондент”, “Життя, як воно є". Свого часу він виступив ініціатором і засновником одного із перших інформаційних веб-сайтів Кіровоградської області - «FotoInform», який за короткий час став одним із найрейтонговіших у області завдяки об’єктивності та оперативності висвітлення подій.
У 2008 році Філіпенку Ігорю Івановичу присуджено обласну журналістську премію у номінації "Фотожурналістика". Має подяки від Кабінету Міністрів України.


Яке місце займає читання у вашому житті?
- Книга завжди для мене мала велике значення. Адже література багатогранна і кожна людина може знайти в ній відповіді на різні питання. У моїй юності я прочитав дуже багато книг різних жанрів і напрямів. Працівники бібліотеки завжди намагалися давати найкращі і популярні видання, тому що я читав книги досить швидко і з великим бажанням прочитати ще щось цікаве.


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Дітям 7-14 років раджу прочитати "Перстень Тота" Артура Конан Дойла. Ця книга - збірка досить захоплюючих оповідань. Прочитавши цю книгу, читач опиняється у світі таємниці, містики, пригод і детективів. Кожен зможе знайти собі гарне оповідання по-своєму бажанню.
Підліткам радив би прочитати "Гіпнотичний роман" Густава Емара. Це теж збірка оповідань, в яких читачі зможуть стати свідками різних подій. Книга безсумнівно зацікавить справжніх цінителів фантастики та пригод. Зараз в наш час діти та підлітки якось відійшли від світу унікальних книг, які вчать добру, виховують порядність і чесність. Адже цього так не вистачає в нашому житті. Такі книги змушують читача разом з героями долати різні труднощі та пригоди, а також цінувати дружбу і взаємодопомогу.


Ваша улюблена книга?
- Артур Конан Дойл «Шерлок Холмс»

Бондар Василь Васильович - письменник, член Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України, редактор літературного журналу “Вежа”. Народився 15 січня 1954 року в с.Теліжинці Тетіївського району на Київщині. Навчався у Київському держуніверситеті імені Т.Г.Шевченка (журналістика), працював у кіровоградських газетах ("Молодий комунар", "Вечірня газета"), Бюро пропаганди художньої літератури СПУ, видавництві.
Автор книг прози "Одвідини" та “Смарагдові китиці у воді”, літературознавства “У пошуках слова значущого”, автор-упорядник художньо-документальних книг "Голоси із 33-го", "Ми, переможені Чорнобилем", "Сповіді з-за ґрат", "0ST – тавро неволі", п’ятитомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область» (2004-2009), упорядник книги «Письменництво: важкий хрест чи лавровий вінець?», двотомної хрестоматії творів письменників краю «Блакитні вежі» та інших видань.
Лауреат літературних премій імені Євгена Маланюка (2003), імені Дмитра Нитченка (2006), імені Михайла Стельмаха (2010).


Яке місце займає читання у вашому житті?
- Превалююче. Читаю щодня, навіть у тролейбусі чи в черзі у поліклініці. Майже повністю щотижня прочитую газети «Літературна Україна» і «Українська літературна газета», окремі матеріали «Дзеркала тижня» та літературних журналів України (передплачуваних і бібліотечних). Книги читаю тижнями, поволі; здебільшого одну книгу, іноді кілька книг паралельно. Без читання не уявляю свого життя.


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Конкретно молодим радив би прочитати дві книги французького письменника Андре Моруа «Юнакові про уміння жити» та «Листи до незнайомки». А з сучасних авторів роман Василя Шкляра «Чорний Ворон». Взагалі список може бути довгий.


Ваша улюблена книга?
- Їх багато. Але ті книги, без яких не обходжусь, це «Енциклопедія українознавства» (10 томів), «Словник української мови» (11 томів), «Атлас світу» (2005), п’ятитомник Тараса Шевченка, шеститомник Івана Буніна, семитомник Михайла Коцюбинського, есеїстика Уласа Самчука, художня проза Григора Тютюнника, Миколи Кравчука, Євгена Гуцала, Юрія Казакова, Баріса Єкімова…
Незабутнє враження років двадцять тому на мене справив роман Г.Г.Маркеса «Сто років самотності». Ось зараз прочитав із захопленням фоліант споминів Ірини Жиленко «Homo feriens», тритомне видання «Щоденників» Олеся Гончара, читаю «Зустрічі і прощання» у 2-х томах Григорія Костюка… Але це крапля з того, про що хотілось би говорити.

Кадук Зоя Миколаївна – голова Кіровоградського обласного комітету профспілки працівників культури України.
Народилась 1953 року в с. Тополі Гайворонівського району Кіровоградської області. Закінчила Кіровоградський державний педагогічний інститут ім.О.С.Пушкіна (нині КДПУ ім.В.В.Винниченка). Працювала в Розношинській середній школі, Ульянівському райкомі комсомолу та в Кіровоградському обкомі комсомолу заввідділом студентської та шкільної молоді.
1989 року була обрана секретарем Кіровоградського обкому профспілки, а через кілька років очолила Кіровоградський обком профспілки працівників культури України.


Яке місце займає читання у вашому житті?
- Читання займає значне місце в моєму житті. Вдома маю свою домашню бібліотеку. Нажаль, зважаючи на професійну діяльність, останнім часом більше читаю фахову літературу. Кожну вільну хвилину, намагаюся присвятити улюбленій справі – читанню книг.


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Андре Моруа «Листи незнайомці». Ця книга - своєрідна збірка мудрості, в якій кожен зможе знайти корисну пораду для себе.


Ваша улюблена книга?
- Омар Хайям «Вірші».

Михайлов Олександр Васильович – директор Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М.П.Сая
Народився – 14 травня 1963 року.
1984 р. закінчив Київський інститут народного господарства                           ім. Д.С. Коротченко.
У 2000 році закінчив Київський інститут внутрішніх справ при Академії Міністерства внутрішніх Справ України.
1998 року присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України».
2001 року захистив дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Соціальна зрілість в методиці підготовки студентів економічного напрямку».
2005 року присвоєно звання доктор філософії.


Яке місце займає читання у вашому житті?
В моей жизни книга – основа моей профессии, становления меня как человека, как личности.


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
Александр Бушков «Россия, которой не было» - очень интересная книга для тех, кто интересно хочет жить.


Ваша улюблена книга?
Джек Лондон «Любовь к жизни»

Останній Віталій Миколайович  - заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Кіровоградської облдержадміністрації.
Народився 26 жовтня 1976 року, в м. Кіровоград. Навчався в Олександрійському вищому училищі культури, Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Дніпропетровському регіональному інституті Національної академії державного управління при Президентові України.
Працював директором студентського клубу профспілкового комітету студентів КДПУ ім.В.Винниченка, Режисером народного студентського театру естрадних мініатюр „Оазис” КДПУ ім.В.Винниченка. Проходив стажування за кордоном: у 2006 році в США, у 2007 році  в Німеччині.


Яке місце займає читання у вашому житті?
Читаю дуже багато. Будь-яке питання яке хвилює або цікавить, намагаюсь одразу відшукати в книзі, журналі чи в мережі Інтернет. Для відпочинку люблю читати книги, які допомагають мріяти, ставити перед собою нові запитання, замислюватися над сенсом життя та своїй ролі в цьому світі


Яку книгу ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
Відповідно і молоді раджу читати книги, які направлені на саморозвиток, розкриття в собі нових якостей і талантів. Таких книг зараз дуже багато. Завжди прагніть до позитивних змін у своєму житті і доля сама віддячить вам, яка інформація на даний час для вас корисною.


Ваша улюблена книга?
В дитинстві декілька разів перечитував книгу Георга Еберса «Уарда» і взагалі дуже багато художньої літератури про цивілізацію Стародавнього Єгипту. Сьогодні цікавлюся езотеричною та релігійною літературою – це невпинне прагнення до усього незвіданого та загадкового.


Цуканов Микола Миколайович - власник першої приватної художньої галереї «Єлисаветград»,  державний діяч, колекціонер, меценат.
З 2002 по 2010 рр. – депутат Кіровоградської міської ради. У 2006 -2010 – секретар міської ради.  Виступив одним із ініціаторів спорудження в обласному центрі храму на честь святого апостола Андрія Первозванного. Упорядкував та видав власним коштом книгу спогадів учасників ВВВ «Пам’ятай минуле в ім’я майбутнього» (2007).
У березні 2011 року відкрив у місті Кіровограді  першу приватну художню галерею «Єлисаветград», в якій представив значну частину своєї колекції творів живопису та графіки переважно місцевих художників.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Я не можу жити без книги і читання, але перевагу віддаю живій книзі, а не читанню з монітору комп’ютера. Для улюбленої літератури завжди намагаюсь знайти час: під час подорожі в поїзді або ж чекаючи в автомобілі дружину з сином  біля дитячого садка.


Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Роман – легенду Костянтина Кудієвського «Пісня синіх морів» - в якому показано війну в екстрималіях моря, але при цьому сторінки книги  випромінюють любов’ю до усього живого, що так любить головний герой.

Книгу Льва Шейніна «Старий знайомий» - це надзвичайно легка та позитивна книга.


Ваша улюблена книга?
- Афоризми з творів Бальтасара Грасіана та поезії російської поетеси Інни Бронштейн.

Мурований Вадим Жоржович – генеральний директор Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії. За освітою історик. Він був одним із засновників легендарної кіровоградської команди КВК «Скіф». Працював головним редактором міської молодіжної газети «Маленький Париж» та головний редактором та режисером телекомпанії «Україна-Центр».

В 2003 році Вадим Жоржович –  ведучий та редактор програми «Перша експедиція» (телеканал «Інтер»). З 2010 року очолює Кіровоградську обласну державну телерадіокомпанію.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- В молодості присвячував читанню весь вільний час, зараз – нажаль, дуже мало. Хоча надзвичайно хочеться проводити за книгою більше часу.


Яку книгу Ви  порадите  прочитати  сучасній молодій людині, чому?
- Григорій Горін «Той самий Мюнгхаузен». Ніколи ще гумор не був таким філософським.


Ваша улюблена книга?
- Їх багато, але на безлюдний острів взяв би з собою книгу Олександра Дюма «Три Мушкетери».

Сергій Миколайович Ларін - заступник голови Адміністрації Президента України.

З 6 квітня 2010 р. по 9 січня 2013 р. - голова обласної державної адміністрації Кіровоградської області.

Народився 11 січня 1962 року в місті Харцизьку Донецької області.
Освіта вища – у 1990 році закінчив Харківський інженерно-педагогічний інститут ім. І.Соколова за спеціальністю інженер-електромеханік.


Трудову діяльність розпочав у квітні 1981 року, працював електромонтером на Харцизькому трубному заводі. У 1981-1983 роках проходив дійсну строкову службу у лавах Радянської Армії. З 1983 по 1990 рік працював на Харцизькому трубному заводі. У 1990 році був обраний депутатом Харцизької міської ради, до 1991 року працював головою постійної комісії з молодіжної політики, народної освіти та культури Харцизької міськради. З 1991 по 1996 рік – голова комітету з молодіжної політики Харцизького міськвиконкому. У 1997-1998 роках пройшов шлях від консультанта відділу з організаційного забезпечення діяльності Донецької облради до заступника начальника управління у справах сім’ї, молоді та туризму Донецької облдержадміністрації.
З 1998 року чотири рази обирався до парламенту, народний депутат України III, IV, V и VI скликань. У Верховній Раді VI скликання – голова підкомітету з міжнародно-правових питань Комітету у закордонних справах, член Лічильної комісії ВР, керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея, керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Кувейт.
У 2002-2003 роках очолював Донецьку обласну організацію «Фонд підтримки правової реформи». Член Президії Політради Партії регіонів. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради, орденом Республіки Корея «Heungin» за заслуги в дипломатичній службі.
Одружений, має доньку і сина.


Яке місце займає читання у Вашому житті?
- Я люблю читати, хоча не завжди у мене є так багато часу, скільки хотілося б на це виділити. Більше того, мою прихильність до книг можна зрозуміти із тих проектів, які ми запроваджуємо на Кіровоградщині – це і «Література рідного краю», і «Читай кіровоградське», і, звісно, проект буккроссингу «Єлисаветградський книговир».


Яку книгу Ви порадите прочитати сучасній молодій людині, чому?
- Я переконаний, що книги, зокрема, художня та розвиваюча література, дозволяють молоді знати більше, аніж це дає шкільний чи вузівський курс. Це ключ до самоосвіти, причому у наш час це майже нічого не коштує – вимагає лише часу та цілеспрямованості. Які б книги я порадив? Звісно, книгу Лі Якокки «Кар'єра менеджера», а також книги Харві Маккея «Як уціліти серед акул» та Акіо Моріти «Зроблено в Японії».


Ваша улюблена книга?
- У кожному віці у мене були і є свої улюблені книги. У дитинстві я захоплювався фантастикою і пригодами, а в юності – книгами про комунікацію, творами того ж Дейла Карнеги. Сьогодні ж серед книг, які я читаю, я вже назвав книги Лі Якокки, Харві Маккея та Акіо Моріти. Вони допомагають мені в роботі. Майже завжди у мене під рукою і книга Леоніда Філатова «Про Федота-стрільця» та твори Паоло Коельо. Якщо ж говорити про книги, які справили на мене враження останнім часом, то це книга «Креативне місто», яку написав Чарльз Лендрі, і якого ми запросили на форум у Кіровограді. Також нещодавно із задоволенням перечитав книгу «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова.

Зубанов Володимир Олександрович - український політик. Член Партії регіонів (з 2005). Радник Президента України (з травня 2013 по лютий 2014).

У 1980 році закінчив Комунарський гірничо-металургійний інститут (спеціальність – «електричні апарати», кваліфікація – «інженер-електромеханік»).

1980-1998 рр. – Електромонтер, майстер, помічник начальника цеху, начальник цеху, заступник секретаря, секретар парткому КПРС, заступник директора, директор з економіки, заступник генерального директора, перший заступник генерального директора Харцизького сталедротово-канатного заводу.

1998-1999 рр. – Директор науково-виробничого підприємства «Авта» (Київ). 1999-2002 рр. – В.о. генерального директора, генеральний директор ВАТ «Силур» (Харцизький сталедротово-канатний завод).

2002-2006 рр. – Народний депутат України IV скликання (обраний по округу № 60, Донецька область). Член фракції «Регіони України». Член Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва.

2006-2007 рр. – Народний депутат України V скликання від Партії регіонів (№ 138 у виборчому списку). Член Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

З квітня 2010 року – народний депутат України VI скликання від Партії регіонів (№ 216 у списку). Член Комітету з питань культури і духовності.

З 3 березня 2011 р. – заступник лідера фракції ПР.

Громадська діяльність. 1987-1990 рр. – Депутат Харцизької міськради.

1989-1991 рр. – Народний депутат СРСР.

Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Дружина Валентина Василівна (1955 р.н.), дочка Ольга (1980 р.н.), син Олексій (1984 р.н.).Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх