19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
2017 |2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Багатогранний світ мистецтва


16 липня працівниками відділу мистецтв, у рамках літньої читальної зали «Книга під сонцем», було оформлено книжкову виставку «Багатогранний світ мистецтва». Крім книг, представлених на виставці, перехожі також мали можливість пограти в настільні ігри.

Особливу увагу містян привернули книги, авторкою яких є Неллі Топська.

Книга «Зачарована квітами» знайомить читача із життям видатної художниці Катерини Білокур. Доля для неї не скупилася на випробування. Маючи від народження самобутній талант, мйстриня змушена була все життя відстоювати своє право малювати, долати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд, нерозуміння рідних. Утім, навіть у найскрутніші миті життя, художниця не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, створюючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.

«Подільський орфей» – книга про життя відомого українського композитора, хорового диригента, фольклориста Миколи Дмитровича Леонтовича, про його пошуки гармонії – в музиці, у власній душі, навколишньому світі.

«Щедрик» – одна з найпопулярніших обробок Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів».

«Музика, що окрилює душу» – саме таку назву має книга, у якій ідеться про життя та творчість великого українського композитора Дмитра Бортнянського. Про нього сучасники казали, що буцімто він підслухав співи янголів – настільки небесними та світлими були створені ним мелодії. Музика видатного композитора звучить і зараз, майже два століття потому.

дивитися фоторепортаж

Вишивка: рукам робота, а душі свято


В рамках літньої читальної зали «Книга під сонцем» 10 липня працівники відділу сприяння технічній творчості молоді обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка організували книжкову виставку «Вишивка: рукам робота, а душі свято» та ігровий майданчик, який користувався увагою не тільки у малечі, а й у дорослих.

У створенні виставки бібліотекарі використали як книги, так і періодичні видання за 2017-2018 роки, серед яких: «Українська вишивка», «Сучасна вишивка», «Вишитий одяг».

Родзинкою виставки стала книга з історії української вишивки «Старовинні українські узори для вишивання хрестом. Магія візерунка», яка створена на основі схем та зразків, відновлених за збірками та приватними колекціями мешканців Харкова, Києва, Дніпра, Львова. У стародавні часи основні орнаментальні мотиви містили елементи символіки різних культів, які відображали вірування слов`ян.

Про різні техніки вишивки розповідають такі книги: «Вышиваем в технике мережка: скатерти, салфетки, подушки», «Вышиваем рушники, покровцы, сорочки», «Вышивка ришелье: старинная техника в современном исполнении», «Вышиваем животных», «Эксклюзивная вышивка», «Вышиваем портреты», «Вышивка по декупажу», «Вышивка по бумаге», «Вышиваем бисером, нитями, золотом».

Запрошуємо всіх шанувальників вишивки, як майстрів так і початківців, скористатися даними унікальними виданнями, скопіювати візерунки, дізнатися про різноманітні техніки, а також довідатися про тисячолітню історію захоплюючого мистецтва вишивки.

дивитися фоторепортаж

Написано давно – читається як нині…


Як і сто шістдесят п`ять років тому, "Граф Монте-Крісто" Олександра Дюма залишається одним із найпопулярніших романів у світовій літературі. До нього писали продовження, його ставили на сцені, створювали мюзикли, екранізували, але і до цього дня численні видання цієї книги приносять задоволення новим і новим поколінням читачів.

Це розповідь про несправедливо засудженого й ув`язненого в замку Іф юнака Едмона Дантеса. Зумівши утекти з в’язниці й відшукавши скарб, він прагне справедливості та відплати... Що чекає на його кривдників? Чи принесе ця помста задоволення самому Дантесові? Історія добра і зла, кривди й помсти, змальована у книзі, сповнена неабиякої інтриги...