21 ЖОВТНЯ 2017

Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 року

Від конфлікту до згоди


19 жовтня бібліотекарі відділу популяризації книги для учнів гімназії-інтернат-школи мистецтв провели тренінг «Від конфлікту до згоди». Під час зустрічі говорили про конфлікт, причини виникнення та разом знаходили шляхи його подолання.

Учасники заходу виконували вправи «Витинанка», «Асоціація», «Виріши ситуацію», записували свої думки на фліпчаті та переглядали відеоролики.

Разом прийшли до висновку, що відколи існує дві думки, відтоді й існує конфлікт. Кожна людина індивідуальна, зі своїми бажаннями та потребами, і коли прагнення однієї людини заважають реалізації бажань іншої, то виникає конфлікт. Щоб зберегти дружбу і гарні відносини, слід поважати один одного та ставитися до оточуючих так, якби бажали, щоб відносилися до нас.

дивитися фоторепортаж

Краща книга вересня


Серед творів, які здобули прихильність наших користувачів у вересні, – «Місто термітів» українського письменника Володимира Єшкілєва, «Кава з кардамоном» польської письменниці Йоанни Яґелло. Найбільше ж голосів набрав роман «Воно» надзвичайно популярного у молоді американського письменника Стівена Кінга (також писав під псевдонімом Річард Бахман).

Стівен Кінг пише у стилях: жахи, фентезі, трилер, містика. Він автор більш ніж 200 творів, серед яких понад 50 книг є світовими бестселерами. Його справедливо називають Королем жахів і Продавцем страхів — тому що мало хто вміє лякати так, як він. На основі історій С. Кінга знято низку фільмів, намальовані комікси. Він нагороджений численними медалями та преміями за особливий внесок в американську літературу.

Роман «Воно», написаний у жанрі жахів, уперше опублікований 1986 року. У творі зачіпаються важливі для Кінга теми: влада пам`яті, сила об`єднаної групи, вплив травм дитинства на доросле життя.

Кінг Стівен. Воно: роман / Стівен Кінг; пер. з англ.: О. Красюка, С. Крикуна, А. Рогози; гол. ред. С. Скляр. – Х.: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 1344 с. – ISBN 978-966-14-9654-4

Колись давно семеро підлітків лицем до лиця зіткнулися із невимовним Жахом — і змогли перемогти. Але багато років по тому істота, що не має імені, повертається, щоб помститися… Воно наче випірнуло з нічних кошмарів. Воно живиться страхом і ненавистю. Воно причаїлося всюди… Старі друзі мусять зустрітися з Ним і знову зазирнути у вічі справжньому жаху…

Оповідь здійснюється паралельно в різних часових інтервалах, один із яких відповідає дитинству головних героїв, а інший — їх дорослому життю.

Незважаючи на досить великий обсяг твору (майже 1400 сторінок), "Воно" якимось містичним способом захоплює увагу читача та не відпускає до останнього.

Книга увійшла до декількох престижних рейтингів найкращих романів століття та тисячоліття, хоч і єдиного критичного сприйняття ця праця не здобула. Отже, якщо хочете трохи полоскотати собі нерви та скласти власну думку про цей твір – читайте!


Торгівля людьми – сучасний прояв рабства


18 жовтня 2007 року за ініціативи Європейського Парламенту започатковано день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.

В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

Так, 17 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва пройшов День інформації, який включав ряд заходів, об’єднаних однією темою: «Люди не на продаж: не стань товаром», головною метою якого було показати молоді, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців.

Спільно з ГО ТІМО «Відкриті двері» у відділах бібліотеки було організовано книжкові виставки: «Торгівля людьми: порушення прав людини» та «Не стань жертвою торгівлі людьми».

Користувачі бібліотеки мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

На виставках були представлені книги, які розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Доповнювали книжкові виставки фахові періодичні видання «Юридична Україна», «Право України», «Історія та правознавство» та ін.

Бібліотекарі відділу абонементу провели для студентів Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права ім. М. П. Сая інформаційну годину «Торгівля людьми: як уберегтися від насилля».

Працівники бібліотеки розповіли присутнім про торгівлю людьми як особливо тяжкий злочин, який за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Охарактеризували види торгівлі людьми, такі як: примусова праця, жебрацтво, вилучення і трансплантація органів, «кіднепінг» тощо. Надали рекомендації щодо безпечного перетину кордону.

Крім цього, працівники відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів підготували вебліографічний список на тему: «Люди не на продаж. Не стань товаром!».

Передувало цим заходам обласне соціологічне дослідження «Торгівля людьми: реальна ситуація та шляхи запобігання очима молоді».

дивитися фоторепортаж

Історія футболу: гра реальна і віртуальна


Мабуть, немає людини, яка б хоч раз у житті не грала у футбол. Можливо, це була гра, в якій команда складалася з однієї людини, а замість воріт були кинуті шкільні портфелі. А, може, це було серйозне змагання на велетенському стадіоні, за яким спостерігали тисячі вболівальників.

А як, коли і де з’явилася вперше ця чудова гра? Про це дізналися вихованці Кіровоградської ДОСШ «Зірочка», побувавши 13 жовтня на заході «Історія футболу: гра реальна і віртуальна».

Багато хто вважає, що батьківщина футболу – Англія. «Батьківські права» на футбол пред’являють багато держав. У Єгипті під час розкопок гробниць фараонів знаходили м’ячі та їхні зображення. У Китаї ще за 1000 років до н.е. захоплювались грою дзю-ню, що у перекладі означало «штовхати м’яч ногою». У Стародавній Греції гра з м’ячем нагадувала сучасний футбол. У всякому разі у той час вже вживались такі загальноприйняті сьогодні терміни, як «пас» і «відповідь пас». А Англія є родоначальницею сучасного футболу, офіційною датою народження якого вважається 1863 рік.

На теренах України перший футбольний матч відбувся у Львові 14 липня 1894 року між командами «Сокіл» (Львів) та «Сокіл» (Краків), тоді уся Галичина перебувала під владою Польщі. Матч тривав лише 6 хвилин, до першого забитого голу. Перемогли львів’яни з рахунком 1:0. М’яч забив львів’янин Володимир Хоміцький. Виконком Федерації Футболу України 3 липня 1899 року визнав цю дату початком літопису футболу у нашій державі.

Комп’ютерна гра FIFA SOCCER з’явилася на початку 90-х минулого століття. А сьогоднішня гра колосально відрізняється і графікою, і анімацією.

З 2016 року почали проводитись змагання з кіберфутболу. Попереду – міжнародні чемпіонати.

Більше розкажуть про захоплюючу гру – футбол – книги, що є у фондах бібліотеки. А пограти у кіберфутбол ви зможете, відвідавши наш Інтернет-центр.