19 ЛИПНЯ 2018


Ми в соціальних мережах
Наш банер

<a href="http://www.lib.kr.ua/" target="_blank" title="Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка"><img title="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" alt="Обласна біліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка" width="170" height="78" border="0" src="http://www.lib.kr.ua/images/ban_boy.jpg" />
Обласна біліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка

koda.gif
mincult.gif
ukc_gov_ua.png
4uth_gif.gif
200x70.png
timo.kr.ua
Про нас у ЗМІ

Гурба Л. Турбота про здоров’я молоді // Освітянське слово. – 2012. – лютий. – С. 2


Турбота про здоров’я молоді

У наш час здоров'я нації розглядається як показник цивілізованості держави, що відбиває соціально-економічне становище суспільства. Формування здорового способу життя молоді останніми роками в Україні досягло певних зрушень на краще, проте становище залишається складним, а в деяких аспектах - навіть загрозливим для безпеки країни та її майбутнього. У зв 'язку з цим 2012 рік, окрім того, що є роком проведення ЄВРО в Україні та роком проведення літньої Олімпіади, оголошений Роком спорту та здорового способу життя.

Як зазначив Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, це дасть змогу добре підготуватися і провести Рік спорту та здорового способу життя на високому рівні, грунтовно, залучивши максимальну кількість громадян до занять спортом і фізичною культурою.
На сьогодні в Україні проживає близько 14,5 млн людей віком 14-35 років, тобто третина населення країни. Упродовж останніх десяти років серед молоді підвищився рівень захворюваності й поширеності різних хвороб, особливо соціально зумовлених. Показники щодо туберкульозу в Україні вищі за відповідні у розвинутих країнах у 10-12 разів. Триває погіршення епідемічної ситуації щодо ВІЛ/СНІДу, який вражає насамперед молоде покоління. За експертними оцінками ООН по боротьбі з ВІЛ\СНІДОМ, Україна за темпами поширення ВІЛ/СНІДу посідає одне з перших місць у світі. А кількість молоді, враженої цим недугом, у віці від 15 до 24 років в Україні продовжує зростати, в той час як в інших країнах розповсюдження ВІЛ-інфекції серед молоді знизилось.
За останні 10 років в нашій країні частка хворих на наркоманію серед неповнолітніх збільшилась у 6-8 разів. В Україні палять 45,7 відсотка юнаків і 35,5 відсотка дівчат, вживають алкоголь 68 відсотків хлопців і 64 відсотки дівчат. На цьому тлі спортом займається всього 13 відсотків населення, тоді як у країнах Скандинавії - близько 85 відсотків.
Недотримання здорового способу життя у молодіжному середовищі негативно впливає на репродуктивне здоров'я. Як наслідок, виникають проблеми демографічного розвитку та кризових проявів у функціонуванні інституту сім'ї.
В Україні має місце тенденція до погіршення психічного і духовного здоров'я молодих людей. Кожна третя дитина народжується з відхиленням у розвитку нервової системи. Чимало школярів почуваються одинокими, перебувають у стані психічної напруги внаслідок конфліктів з однолітками, вчителями та батьками. Через негативні переживання в учнів поглиблюється душевний дискомфорт, погіршується психічне здоров'я.
Тож цей рік має стати переломним у популяризації рухливого способу життя і зміни ставлення українців до занять фізичною культурою та спортом. У зв'язку з цим обласна бібліотека для юнацтва ім. Бойченка проводить різнопланову роботу: оформляє виставки, організовує показ фільмів, проводить зустрічі тощо. Протягом року ми намагатимемося охопити якомога більше молоді, запрошуючи до участі в наших заходах.
Студентам ВПУ №9 та коледжу економіки і права імені Сая представник благодійного фонду «Повернення до життя» Ольга Любомирова розповідала про важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням. Про джерела інфекції, симптоми, діагностику та профілактику захворювання молоді люди переглянули фільм.
Лікарі обласного шкірно-венеричного диспансеру Л. С. Гавриленко та І. В. Стригачова інформували про сучасні інфекційні хвороби, які передаються переважно статевим шляхом, і зазначили, що від подібних захворювань страждають однаковою мірою як чоловіки, так і жінки. Наприкінці зустрічі молодь отримала інформаційні буклети «Як убезпечити себе від інфекційних хвороб» та запобіжні засоби від благодійного фонду «Повернення до життя».
Заходи вже відвідало понад 200 користувачів бібліотеки. У наших планах - зустрічі з відомими спортсменами Кіровоградщини, ветеранами спорту, відвідання спортивних клубів міста.

Людмила ГУРБА,
завідувач відділу
інформаційно-бібліографічних
послуг та краєзнавства ОЮБ ім. Бойченка

на попередню сторінку

Вгору
Ми працюємо
з 9-00 до 18-00
П'ятниця - з 10-00 до 18-00
Вихідний - субота
Пошук на сайтіОльга: Через декілька хвилин регіт уйнявся, і всі почали пильно мене розглядати. Добре, хоч не сканують, все ж таки неприємне відчуття. І ось, стою я собі такий, гарненький, маленький посеред галявини, нікого не чіпаю, намагаюсь почистити своє пір'ячко, аж раптом чую знайомий голос. Низький бас просувався крізь натовп кольорастиків, що дуже мене радувало. "Добридень, чи як у Вас прийнято казати, Аврелій Захаровичу?", - виплюнув я, побачивши білу чуприну. "Хм...та ти ще й не дуже пошарпаний, як для першого разу!", - ведмежа посмішка різанула мій погляд. "Як долетіли, Степане, нічого не відбили?", - різнокольорова юрба знову зареготала, проте один погляд Ведмедя – й одразу запанувала тиша. Всі стоять в рядочок, рівненько так... Ну, прямо тобі армія фентезійного світу!
Ольга: "П'ять хвилин, польот нормальний!" - викрикнув я у відповідь, приставляючи руку до простоволосої голівоньки, що дуже боліла після падіння. Видно обличчя все ж видало мої відчуття, бо ж Аврелій нахмурився, щось пробурмотівши собі під носа, проте ця емоція тривала в нього долі секунди. Невпевнений, що ще хтось зміг це побачити. Аж раптом дядько знову всміхнений, і знову командувати "Ну що ж, любимо ми тут хлопців з гумором! Прошу Вас слідувати за мною, Степане. Не дай боже Ви прикличете ще одного шарна, ми ж не напасемся на вас всіх м'яса!". "Е-е-е-м...якого ще шарна?" - спитав я, проштовхуючись крізь веселку вояків. "Якщо коротко, це Ваш звір-оберег".
"ХТООО?!"
"Звірятко-янголятко тобто, щвидше і коротше я Вам не поясню. Дійдемо до казарми, пристроїмо Вас кудись, потім будемо базікати. Ще й цього двірнягу треба десь поселити... Е-хе-хе-х, що я можу Вам сказати?.. Влипли Ви, хлопче, по самі помідорки!".
Я замовк, переварюючи отриману інформацію. І ось так, мовчки, ми кружляли по табору, кожний занурений у свої думки.
Я, чесно кажучи, не запам'ятовував дороги, навіть по сторонам не озирався, проте чув все більше і більше шепітків за своєю спиною. А також гупання лапищ свого власного шарна, що навіть і не думав залишити мене самого.
Ось так дядько, хлопчик і песик з ношею добралися до маленької двомісної палатки, що стояла на галявині в натовпі величезних рожевобородих мужланів.


Пошук за каталогом


Рекомендуємо

BBC News
творчiсть наших користувачiв

переглянути роботи
додати роботу
^Наверх